Kinijos technologijos Lietuvoje

Kinija pasaulio rinkai siūlo daugiausiai novatoriškų technologijų. Tačiau mūsų šalis ne visas jas priima išskėstomis rankomis. Štai Lietuvos vyriausybė nesutiko naudoti kiniškas 5G technologijas. Huawei kompanija vykdo savo veiklą šalyje jau daugiau nei 10 metų, bet dėl pasaulyje kilusio saugumo skandalo jų technologijas dabar labai sunkiai priima bet kokios šalys. Net Telia, viena iš didžiausių bendrovių Lietuvoje, teikiančių ryšio paslaugas atsisako “Huawei” įrangos ir keičia ją Ericsson. Tikimasi, jog ir kitos telekomunikacijų  bendrovės šalyje atsisakys šios Kinijos gigantės įrangos ir kuriant 5G tinklą kiniška produkcija bus už borto dėl saugumo sumetimų. 

Kinijos technologijos buityje

Tačiau kalbant apie kasdienės įrangos vartojimą, turime pripažinti, jog kiniška produkcija supa mūsų asmeninę erdvę iš visų pusių. Šios įrangos kaina yra mažesnė ir dažnai jos kokybė nenusileidžia europietiškai. 

Į Lietuvos rinką ateina net “Hisense” kompanija, siūlanti kokybiškus įrenginius už paprastam vartotojui prieinamą kainą. Tai yra vienas didžiausių televizijos gamintojų Kinijoje. Ši kompanija jau daugelį metų bendradarbiauja su tokiais prekių ženklais kaip “Sharp”., “Whirlpool” ir daugelį kitų, kurdami bendras gamybos linijas.

Nepamirškime apie vieną didžiausių nešiojamų kompiuterių gamintojų “Lenovo” turi savo būstinę Lietuvoje jau nuo 2007 metų ir daugelis kompiuterių šalyje yra pagaminti būtent šios bendrovės gamyklose Kinijoje. Net tokia didelė automobiliais prekiaujanti įmonė Lietuvoje kaip “Tokvila” renkasi Levono ThinkPad nešiojamus kompiuterius, kurie yra daug patogesni darbuotojams, ypač pandeminiu laikotarpiu.

Taip pat daugelis šalies gyventojų naudoja XIAOMI telefonus, elektrinius paspirtukus, dulkių siurblius, išmaniąsias apyrankes ir kitus išmaniuosius įrenginius. Ši kompanija taip pat tapo ir Baltijos šalių inovacijų festivalio “LOGIN 2021” partnerė. Taip yra dėl to, kad ši bendrovė pastoviai ieško naujų technologijų panaudojimo galimybių ir aktyviai dirba dirbtinio intelekto srityje. Kompanija taip pat rūpina ir aplinkos apsauga siekdama savo inovatyviomis technologijomis sumažinti aplinkos taršą. 

XIAOMI Lietuvos rinkai turi dar vieną netikėtą naujovę – mums visiems gerai žinomas Rubiko kubas tapo išmaniuoju (Xiaomi Mijia Smart Magic Cube). Šio naujo gaminio technologija paremta Bluetooth ryšiu, kuris sujungia įrenginį su “Mi Home” aplikacija.

Kaip matome, Kinijos produkcija vyrauja mūsų kasdieniame gyvenime, taip pat jos rasime gausybėje valstybinių įstaigų. Nes jų siūloma produkcija atitinka kainos ir kokybės santykį. Nors dėl įvairių pasaulyje kilusių skandalų vis dėl to Lietuva atsisako “Huawei” produkcijos, tačiau lieka dar daug kitų patogių įrenginių, kurie palengvina mūsų kasdienį gyvenimą. 

Net ir esant įtemptiems santykiams tarp Lietuvos ir Kinijos, vis tiek technologijų gigantas nenustos tiekti produkcijos mūsų rinkai, nes pinigai visada yra aukščiau už viską. O be to bendradarbiavimas net ir su tokia maža šalimi kaip Lietuva gali atnešti naujų novatoriškų technologijų kurios suteiktų galimybę Kinijos gamintojams dar labiau pasižymėti pasaulyje.

Susiję įrašai

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *